Ile mniej więcej kosztuje założenie sklepu internetowego?

Dlaczego w Sieci powstaje cały czas coraz więcej sklepów internetowych? Sklep internetowy jest stosunkowo łatwym i prostym przedsięwzięciem. Ponadto początkowe nakłady finansowe można ograniczyć do minimum. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Ile tak naprawdę wynosi cena sklepu online?

Koszt sklepu internetowego, czyli ile mniej więcej kosztuje założenie sklepu internetowego?

Założenie prostego sklepu internetowego rzeczywiście nie jest niczym trudnym, jednakże w przypadku dobrego e-sklepu, który nastawiony jest na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i na nieprzeciętne zyski już nie do końca.

Samodzielne stworzenie sklepu

W celu założenia sklepu internetowego potrzebne będzie oprogramowanie. Jeśli posiadamy wiedzę techniczną i umiejętności programistyczne to można skorzystać z bezpłatnego oprogramowania. W takim wypadku rejestracja domeny to koszt około 50 zł, wykupienie hostingu – 100 zł rocznie. Trzeba jeszcze pamiętać o eksploatacji komputera i urządzeń drukujących oraz o koszcie opakowań.

Platformy sklepowe

Dla osób które nie posiadają umiejętności technicznych znacznie lepszą możliwością będzie uruchomienie sklepu na platformie sklepowej. Konieczne będzie wykupienie abonamentu w wysokości ok. 100 zł miesięcznie. Dzięki temu możemy liczyć na otrzymanie gotowego sklepu i wystarczy tylko go skonfigurować, zgodnie ze swoimi potrzebami. W każdym przypadku możemy stworzyć dedykowaną szatę graficzną i różnego typu dodatki, które uatrakcyjnią sklep. Są to koszty rzędu 1500-2000 zł.

Dedykowane rozwiązanie

Najdroższą opcją jest zlecenie wykonania sklepu zgodnie ze swoimi wytycznymi – jest to koszt minimum 5 tys. złotych. W takim wypadku dodatkowo musimy liczyć się z kosztem obsługi takiego rozwiązania i ewentualnych aktualizacji, a to może kosztować nawet do 1 tys. zł miesięcznie.

Podsumowanie

Jak widać, mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o założenie sklepu internetowego. W zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych można otworzyć sklep online za mniejsze lub większe pieniądze. Trzeba jeszcze pamiętać o kosztach wynagrodzenia pracowników czy kosztach kampanii reklamowej.

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat kosztów sklepu, pod adresem:
http://blog.sky-shop.pl/ile-kosztuje-sklep-internetowy/

Dodaj komentarz